Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Salon Dizaynında Değişik Fikirler

0 131

Ev dekorasyonu içerisinde yer alan ve büyük bir öneme sahip olan salonları, gösterişli ve şık bir ortama dönüştürmeniz, ufak ipuçlarıyla çok kolaydır. Çünkü salon, en çok vakit geçirilen ve misafir ağırlanan bir ortam olduğu için , doğal olarak insanlar tarafından da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu yüzden salon dekorasyonları ile evinizi daha kullanışlı ve yaşanabilir bir alana dönüştürebilirsiniz.

Salon dekorasyonlarının içerisinde bu yıl asma tavanlar oldukça ilgi duyulan ve kullanılan dekoratif unsurların başında yer almaktadır. Üstelik mobilyalarla bir bütünlük oluşturulması adına kırmızı döşemelerde kullanılabilmektedir.

Salon Dekorasyonunda Sihirli Dokunuşlar

Mobilyaların kenarlarına da ışıklandırma sistemi koyarak, ortamınızı daha canlı bir hale dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda üç boyutlu duvar kâğıtları da, 2020 salon dekorasyonları içerisinde oldukça fazla kullanılmaktadır.

Salonunuza görsel yönden çekicilik katabilmeniz adına ufak dokunuşlar yardımcı olacaktır. Bu sayede salonlarınıza dekoratif bir yön verirken, diğer yandan da derinlik katmış olacaksınız.

Salon dizayn ederken, koltuk takımlarınızı duvar boyanız ile zıt bir renklerde tercih edebilirsiniz. Ortaya ufak bir masa, iri desenli perdeler ve şık bir avize, ortamınızı hareketlendirmeye yardımcı olacaktır.

Duvarlarınızı alışılmadık büyüklükte olan aynalar ile süsleyerek 2020 Ev dekorasyonları akımları içerisine adım atabilirsiniz. Ayrıca salonlarınız dar ise aydınlık renkleri, geniş ise daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.