Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Oturma Odasında Kullanılabilecek Aksesuarlar

0 110

Kişilerin yaşam alanları olan evlerde bazı alanlar en sık kullandıkları yerlerdir ve bu yerlerin başında oturma odaları gelmektedir. Oturma odalarını kişiler kendi zevklerine göre tasarlarken alanlarını renklendirmek ve daha yaşanır hale getirmek için değişik aksesuarlar kullanırlar. Bu aksesuarlar ortamın havasını değiştirmekle kalmaz aynı zamanda dekora da farklı bir hava katar. Kişinin zevklerini yansıtan detaylar olan aksesuarlar oturma odalarında kullanışlı bir görüntü elde etmeye yeterli eşyalardır. Mobilyalar aksesuarlar ekleyerek farklı dokunuşlar elde etmek mümkündür ve hali hazırda kullanılan bu eşyalara tarz bir değişiklik yaratarak farklı bir görüntü elde edilebilir.

Cam Aksesuar Kullanımı

Özellikle son zamanlarda ev dekorasyonlarına bakıldığında ahşap aksesuar kullanımı yaygın bir hal almıştır. Ahşap saatler, ahşap duvar tabloları, aydınlatmalar gibi. Ahşabın dışında cam kullanımı da birçok dekorasyon fikrinde tercih edilmektedir. Özellikle klasik ve avangard olan dekorasyon fikirlerinde cam kullanımı ön planda tutulmaktadır. Şık ve modern bir görünüm sağlayan cam aksesuarlar genellikle vazo, şekerlik, sürahi ve şamdan gibi detaylarda bulunur ve yaşam alanlarına farklı bir hava katarken aynı zamanda şık bir görünüm sağlar.

Avize ve Abajur Kullanımı

Avize ve abajurlar her ne kadar salon ve farklı alanlarda kullanıma uygun olsa da oturma odalarında da sıklıkla tercih edilen ve dekorasyona ek olan aksesuarlardır. Bu aksesuarlar ortama ve zevke göre seçimleri yapılırken dekorasyona uyumlu olanları tercih edilir. Tavandan sarkan avizeler modern ve şık bir görünüm sağlarken masa üstünde kullanılan abajurlar ihtiyaçları karşılamaya yetip gayet spor bir görünüm sağlayacaktır.

Evin Havasını Değiştiren Aynalar

Aynalar evin havasını değiştiren ufak detaylardır ve aksesuar olarak her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan alana derinlik katarak yol gösterici bir özelliğe sahip olan aynalar aynı zamanda aydınlık bir ortama kavuşmayı amaçlarlar. Kullanılan mekanlarda estetik görüntüsüyle dekoratif etkisi oldukça büyüktür. Aynaların yanında porselen tabakların kullanımı da farklı bir hava katacaktır. Klasik ve eski zamanları anımsatan porselen tabaklarda aynalar gibi odaya farklı bir şıklık kazandıracak ve havasını değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Canlı Çiçek Kullanmak

Dekorasyon amaçlı olan vazoların içinde ya da duvara asılı olan bir panonun üzerinde canlı çiçek kullanabilir ve ortamın havasını renklendirebilirsiniz. Evlere tazelik ve canlılık katan çiçekleri kullanmak için şık saksılardan yardım alabilir farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Kokulu mumların kullanımı son dönemlerde oldukça yaygın olsa da eski bir gelenek gibidir. Evlerin havasını anında değiştiren kokularla renk renk mumlar kullanmak farklı bir dekorasyon fikridir. Bu aksesuarlarla rahatlama hissini yaşarken aynı zamanda hoş görüntüler elde edersiniz. Oturma odaları için perdeler gibi birçok aksesuarı kendi zevkinize göre döşeyebilir ve kendinize kullanışlı alanlar oluşturabilirsiniz. Küçük detayların evinize ve kendinize iyi geldiğini anlayacak ve dekorasyon fikirlerini, aksesuar kullanmayı çok seveceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.