Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Evde Hobi Köşesi Nasıl Oluşturulur?

0 113

Herkesin hayatında bir hobisi vardır ve hobileriyle ilgilenmek kişiye oldukça keyif verir, zamanını eğlenceli bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Evinizde bir hobi köşesi elde etmek boş vakitlerinizin keyifli bir şekilde geçmesini sağlayacak, kafanızı dağıtabilecek ve kendinize özel bir alan oluşturmuş olacaksınız. Eğer bir hobi odanız varsa dekorasyon fikirlerini değerlendirmeniz için birçok yöntem vardır. Ama bir hobi odasında sahip değilseniz bulunduğunuz odanın belli bir bölümünü kendinize ayırarak işe başlayabilirsiniz.

Hobinizi Evinizde Yapın

Hobilerini evlerinde yapmak isteyen kişiler kendilerine bir alan oluşturarak işe başlayabilirler. Hobilerini uygulayacakları yerler olarak da genellikle yatak odası, oturma odası gibi alanları tercih ederler. Bu alanlarda hobi köşesi oluşturmak için eşyaların seçimlerini yapmak önem taşır. Ek masraf yapmayı düşünmeyen kişiler de eşyalara minik dokunuşlarda bulunarak hobi köşesinde değerlendirme yapabilirler. Hobi köşesi nitelendirilen alanda yer kaplamasın ve fazla göz yormasın diye sepetler, kutular kullanılarak organize edilebilir. Bu depolama amaçlı kullanılacak olan malzemeler hobi köşesini belli edecek ve depolama alanı oluşturulduğu için daha rahat bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

Düzen ve Alanınızı Kişiselleştirmek

Hobi köşesi oluşturduğunuz alanda mutlaka düzene yer vermeniz önem taşımalıdır. Evinizin ortak alanları olduğu için düzensiz olan alanlar dekorasyon açısından hoş olmayan görüntülere sebep olacaktır. Hobi köşesinde yer almasını istediğiniz eşyaların her detayı ile kendiniz ilgilenmeniz hem faydalı hem de keyif verici bir uğraş olacaktır. Kendiniz ilgilendiğinizde kullanışlı hobi alanları elde edecek ve bundan keyif alacaksınız. Hobi alanlarınızın size ait olduğunu gösteren kişiselleştirmeler hobilerinizin yapıldığı alanları neşeli hale getirecektir. Çekmece kulpları, dolapların çekmeceleri, askıları gibi yerleri eğlenceli hale getirmek işinizin keyifli hale gelmesini sağlayacaktır.

Duvarlar Boş Kalmasın

Hobi alanlarının olduğu bölümdeki duvarları boş bırakmamak sizin ruh halinizi yansıtan desenler, kaplamalar eklemek, duvarların renklerinin diğer duvarlardan farklı olması hobi alanlarınızı en çok belli edecek olan detaylardır. Hobi yapacağınız bölümlerde duvarlara mantar panolar asmak, çiçek detaylarıyla kaplama yapmak gibi uğraşlar hem alanı güzel gösterecek hem de kişiselleştirmiş olacaktır. Hobi alanlarının karışık görünmemesi için bir ya da iki renk en fazla seçmelisiniz. Geri kalan detayları ise mobilya ve aksesuarların renklendirilmesiyle sağlayabilirsiniz. Değişik detaylar kullanarak hobi alanınızı canlı bir hale getirmek çalışırken sıkılmanızın önüne geçecektir. Boncuk işleriyle uğraşıyorsanız mutlaka minik kavanozlar bulundurmalısınız. Kumaş hobisiyle ilgileniyorsanız raflara kumaşlarınızı yayabilir ve buradan alarak çalışabilirsiniz.

Hobi alanlarınızda düzen ne kadar önemliyse kendinizi yansıtmanız da bir o kadar önemlidir. Hobi alanı oluşturduğunuz bölümlerin dağınık olmaması, renkli detaylarla süslenmesi, depolama amaçlı kullanacağınız sepetlerin kutuların varlığı kendi hobi alanlarınızı oluşturmada büyük rol oynar ve hobilerinizin keyifli anlarda yapılmasını sağlayacaktır. Hobilerinizi yaparken evlerdeki atıl alanları değerlendirmek mali açıdan da büyük değer kazandıracaktır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.