Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Bornoz Seçimi Nasıl Yapılır?

0 97

Bornozlar sıcak bir duş sonrası kişileri rahatlatmaya yarayan ve üzerinde olan ıslaklığı emen kıyafetler olarak tanınır. Bornoz kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşırken kişiler bornoz seçimlerinde titiz davranmalıdır. Yumuşak yapısı, yüksek emicilik özelliği ve kalitesiyle en iyi bornoz seçilmelidir. İyi bir bornoz satın alınması gerektiğinde, çeyiz alışverişlerinde dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Bornozun kalitesi, modeli, bedeni ve rengi. Bu özelliklere dikkat ederseniz iyi bir bornozu ömürlük kullanma şansını yakalarsınız. Yıkama sonrası ve kullanım öncesi mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar bornozun kalitesini gösterecektir.

Bornozun Kalitesi

Bornoz seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta bornozun kalitesidir ve mutlaka birinci kalite havludan yapılmış bornoz seçilmelidir. Kaliteli havludan yapılmış bornoz seçildiği zaman ilk yıkamadan sonra dağılmaz ve kullanımı sona ermez. Bornoz üretimlerinde birçok hammadde kullanılır. Polyester, naylon, sentetik gibi hammaddeler kullanılır. Bu hammaddelerden üretilen bornozlar genellikle ucuz ve kalite anlamında düşük kalitelidir. Bornoz seçimlerini birinci kalite ve organik pamuktan üretilmiş olanlardan yapmalısınız. Cildinizi rahatsız etmeden teninizi tahriş etmeden rahatlıkla kullanmanızı ve çok uzun süre dayanmasını sağlar. Kaliteli havluların üretimleri pamuk bukle havlu, bambu karışımlar, kadife ve organik pamuk bileşenleriyle oluşur. Kadife havludan oluşan bornozların emiciliği biraz daha az olur. Genelde hediye etmek ve görüntü olarak hoş olduğu için tercih edilir. Pamuk bukle havlular, pamuktan üretilmiş olup emiciliği yüksek havlulardır ve en çok bu havludan üretilmiş bornozlar tercih edilir. Bambu karışımlı havlular pamuk ile birleştirilerek emiciliği yükseltilen havlulardır ve bambu ipliklerle üretilir. Fiyat olarak biraz maliyetlidir fakat kalite olarak tercih edilmelidir.

Bornoz Modelleri

Bornoz seçimlerinde bir diğer önemli olan nokta ise kullanım açısından bornoz modellerinin nasıl olduğudur. Beklenti ve kullanım tarzına göre birçok bornoz modeli vardır. Bunlar; tam, orta ve kısa boy, kapişonlu, kimono ve hafif bornozlardır. Tercihinizi yaparken nasıl bornoz seçeceğinize karar verip hangi bornozun sizin için daha iyi olduğunu düşünerek satın alırsınız. Hafif olan bornozlar genelde otellerde kullanılan bornozlardır ve fiyatları oldukça uygundur. Kapişonlu olan bornozlar saç kurulamak için yedek bir havlu ihtiyacı duyulmadığından pratik havlulardır ve genelde bebeklerde kullanımı rahattır. Kısa bornozlar hareket rahatlığı sağladığından seyahat ve hastane gibi yerlerde kullanılan bornozlardır.

Bornozlarda Renk Seçimi

Bornoz alırken sade renkler ya da canlı renkler seçme imkanına sahip olursunuz. Renkli olan bornozlar göz güzel gözüküp talepler fazla olsa da tek dezavantajları sık yıkandığı ve suyla teması olduğu için renklerinin değişme olasılığıdır. Sevdiğiniz bir bornozu renklerine göre seçerken yıkama talimatlarına dikkat etmek ve renk koruyucu kullanmak bornozun ömrü ve görüntüsü açısından faydalı olacaktır. Kaliteli bornoz seçimlerinde bu detayları bilmek hem çabucak kuruma sağlayacak hem de dokusu bozulmadan uzun süre kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.