Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Baza Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

0 110

Baza ve yataklar ev hayatlarında olması gereken dekorasyon ve konfor açısından önem taşıyan eşyalardır. Sağlıklı uyku için yatak seçimi ne kadar önemliyse evdeki konfor ve organize için de baza o kadar önem taşımaktadır. Baza seçimlerinde birçok detay söz konusuyken aynı zamanda özellikle ev hanımları için toparlayıcı olması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle baza alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar söz konusudur. Bu belirtilecek olan detaylara dikkat ederseniz beklentilerinizi karşılayacak bir baza satın almış olursunuz ve uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Baza ve Bazalı Olan Yataklar

Baza ve bazalı yataklar hayatı kolaylaştıran, birçok dekorasyon önerisinde işe yarayacak olan önemli detaylardandır. Her evde mutlaka olan ve olması gereken bazalar kişisel alanlarda yer aldığı için önemli bir yer kaplar. Eski zamanlarda bazaların yerini yüklükler almaktaydı. Günümüz teknolojisi ve şartlarıyla yüklüklerin yerini alan eşyalar akıllı tasarımlarıyla bazalar olmuştur. Özellikle apartmanda yaşayan kişiler için büyük kolaylık sağlayan bazalar yatak olarak da kullanıldığı için oldukça avantajlı ev eşyalarıdır.

 

 

Bazada Mekanizmanın Önemi

Baza alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bazanın mekanizmalarıdır. Mekanizmanın sağlam olması, tek seferde açıp kapanması ve taşıyacağı yük anlamında ağırlık kaldırabiliyor olması büyük önem taşımaktadır ve dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Mekanizmanın iyi olduğunun anlaşılması için üretici firma ve bazalara belirlenmiş olan fiyatlara bakmak yeterlidir. Mekanizması iyi olan bazalar fiyat anlamında diğer bazalara nazaran pahalıdır. Tek kişilik baza düşünüyorsanız kullanış anlamında daha rahat edeceğiniz ve kaldırırken zorlanmayacağınız bir baza seçimi yaparsınız. Eğer çift kişilik baza isterseniz de tek kişilik iki sandığa sahip baza almanız önerilir. Böylelikle hem kullanışlı hem de kaldırırken ekstra çaba harcamayacağınız bazalarla kolaylık sağlamış olursunuz.

Mekanizmalar konusunda dikkat edeceğiniz noktalar olan fiyat ve üretici firma iken aynı zamanda mekanizmalarında amortisör desteğinin olmasına ve alttan metal tutuculara sahip olmasına bakılması önemlidir. Bu aksamlar kaldırdıktan sonra kendiliğinden inmesini engeller, yükünüzün hafiflemesine ve sizi zorlamamak için üretilmiş parçalardır. Sakatlık oluşmadan her ihtiyacınızı rahatlıkla içine koyabilir ve çıkarabilir durumda olmanızı sağlayacaktır.

Taşıyıcı Alandaki Malzeme ve Nerden Alınmalı

Baza alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise taşıyıcı alandaki malzemenin dayanıklı olmasıdır. Bazalarınızın kullanım alanlarına göre ağır yükler taşıyacak ise mutlaka tabanın sağlam olup olmadığına dikkat etmeniz gereklidir. Sunta gibi malzemelerden yapılan tabanlar dayanıklı olmamakla birlikte zamanla yıpranır. Bu nedenle taşıyıcı alandaki sağlamlığa özen göstermeli ve güvenlikle ilgili soru işareti olmamalıdır.

Bazaların nerden alınması konusu ise markalarıyla doğru orantılıdır. Uzun ömürlü ve kullanışlı bir baza almak ise niyetiniz mutlaka bilinen ve tecrübeli markalardan alışveriş yapmak daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.