Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Bahçesi Olanlara Mobilya Önerileri

0 121

Genel olarak bakıldığında herkesin evlerinde nefes alacakları alanlar vardır. Balkonlar, bahçeler nefes alınan, keyifli vakitler geçirilecek olan mekanların başında gelir ve bu mekanlarda dekorasyon anlamında rahat edilecek ortamlar yaratmak en keyifli uğraşılardır. Oturma alanı oluşturmak için bu mekanları konforlu hale getirmek mobilya seçimlerinden geçmektedir. İhtiyaca göre mobilyalar tercih edilerek keyif yapılan bu alanları daha konforlu, renkli mekanlara dönüştürebilirsiniz.

Şezlong ve Şemsiyelerin Havası

Oturma alanlarınız olan bahçeli evlerde özellikle şezlong ve şemsiye detaylarıyla tatil havası vererek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Şezlong görünümlü dekorlar kullanarak üzerine şık süngerler ekleyerek güneşten korunurken aynı zamanda tatil havası vererek rahatlayabilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Şezlong tipine giren mobilyalar dinlenmek için en ideal yerler olacaktır. Üzeri açık olan bahçenize şemsiyeler ekleyerek hem güneşten korunmuş olur hem de şık bir görüntü elde edersiniz.

Salıncak rahatlığı

Bahçelerde rahat ve konforlu bir ortam yaratmak için seçeceğiniz mobilyalar oldukça önem taşır. Mobilyaların yanında onlar uygun dekorasyonlar oluşturmak farklı bir hava katarken konforunuzu arttıracaktır. Salıncaklar huzurla sallanacağınız ve bahçenize bir rahatlama havası verecek olan ufak detaylardandır. Bahçenizin bir köşesine kuracağınız salıncak detayı ile keyifle sallanarak huzura ulaşabilirsiniz.

Masa Sandalye Takımları

Bahçeniz için tercih edeceğiniz masa ve sandalye takımları hem taşınması kolay hem de dış etkenlerden etkilenmeyecek dayanıklılıkta olmalıdır. Bu nedenlerden dolayı masa ve sandalye seçimlerinizde bambudan üretilmiş olanları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Bambudan üretilmiş olan masa ve sandalye takımları hem geniş hem de rahatlıkla yer değiştirmeyi sağlayan hafiflikte mobilyalardır. Bambu masa ve sandalyelerle konforlu bir oturma grubu oluşturabilir ve istediğiniz zaman yer değiştirmesi yapabilirsiniz.

Enerji Veren Renkli Tasarımlar

Bahçenizde dinlenirken enerji veren ve renkli tasarımlar her zaman kişilere keyif veren alan oluşturmayı sağlamıştır. Mobilya seçimlerinde bahçe için bakarken mutlaka canlı renklere sahip, enerji yükselten ve farklı tasarımlar tercih edilmelidir. Canlı renklerle kişinin enerjisi yükselirken oturmalar keyifli bir şekilde gerçekleşir.

Paletler Yardımıyla Mobilya Yapmak

Özellikle hava sıcakken kişiler bahçede oturmak ve bunaltıcı olan sıcaktan kaçmak isterler. Bahçelerde rahat konforlu alanlar oluşturmak için kendi imkanlarınızla paletler yardımıyla şık alanlar oluşturabilirsiniz. Bazı durumlarda bahçe mobilyası almak maliyetli olabilir. Bu nedenle bahçe mobilyasını paletlerle yapmak hem maliyeti düşürecektir hem de kendi tasarımlarınızı oluşturarak kendi zevkinize göre bir oturma alanı oluşturabileceksiniz. Tek yapılması gereken oturma alanı oluşturmak için palet sağlanmasıdır. Sonrasında kendi zevkinize ve isteğinize göre yerleştirebilir, istediğiniz renge boyama yapabilirsiniz. Üzerlerine uygun olan şık minderler ilave ederek de konforu arttırabilirsiniz. Bahçe mobilyalarında dikkat etmeniz gereken kendi detaylarınızı yaratmak, konforlu bir kullanım sağlamak ve kendi zevkinize göre döşemesini yapmaktır. Sonrasında mobilyalarınızın keyfini bahçenizde rahatça çıkartabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.