Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Bahçeniz İçin En İyi Kütük Masalar

0 112

Bahçeler evlerimizde ve yaşam alanlarımızda nefes aldığımız yorgunluk attığımız ve hobilerle ilgilendiğimiz mekanlardır. Bu mekanlarda doğallık olmasını ister ve şehrin gürültüsünden arınmak, doğal bir ortamda nefes almak isteriz. Bu nedenlerden dolayı da doğal görüntüler sağlayacak kendimizi orman içerisinde hissedebileceğimiz dekorasyonları tasarlamak isteriz. Kişilerin ilk tercihleri kütük masalar olur. Kütük masalar sıcak, zengin yapılarıyla yaşam alanlarına uyum içerisinde dekore edilir. Doğal dokulara bağlı olan ve iç mimarinin en güçlü unsuru olan kütük masalar sadece bahçe değil evin her alanında kullanıma uygun olarak üretilmektedir.

Kiraz Ağacından Olan Kütük Masa

Kiraz ağacından oluşan kütük masalar bahçelerde dayanıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Kütük masalarda doğallığı sağlayan birçok detay göze çarparken aynı zamanda ağaçta olan damar yapısı bile bozulmadan üretilmiş kütüklerden oluşan masalardır. Çoğunlukla yemek masası olarak bahçe ve salonlarda yerini almıştır. Kiraz ağacından oluşan kütük masalar farklılık arayanlar için ideal bir dekorasyon ürünüdür.

Cevizden Üretilen Kütük Masalar

Ceviz ağacından üretilen kütük masalar koyu renk tercih eden ve dekorasyonlarında koyu renge yer verenler için idealdir. Kıvrımlı ve asimetrik şekilleriyle aynı zamanda ağacın bütünlüğünün bozulmamasından dolayı tercih edilecekler arasında yer alır. Ceviz ağacından üretilen kütük masaların diğer masalara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıları vardır. Dekorasyonların çağdaş ve yenilikçi yapısını bozmadan her dekorasyona rahatlıkla uyum sağlayabilir.

Meşe Ağacından Kütük Masalar

Meşe ağacından üretilmiş olan kütük masalar asimetrik şekilleriyle ilgi çekmektedir. Sıra dışı ve şaşırtıcı detaylara ilginiz varsa mutlaka meşe ağacından üretilmiş olan kütük masaları tercih etmelisiniz. Kütük masaların hepsinde olduğu gibi meşe ağacından üretilmiş olan kütük masalarda da ince işçilik gereklidir. İnce işçilik sayesinde pürüzsüz bir yüzey sağlanır ve düzensiz olan formları doğal yapılarına kavuşacaktır.

Doğal Ahşap ve Uzun Modeller

Doğal ahşaptan üretilmiş olan masalar bazen fabrikalarda birleştirilerek uzun yemek ve toplantı masaları haline gelir. Bahçe için pek de ideal olmayan bu tarz kütük masalar doğallığını biraz da olsa kaybetmiş olur. Upuzun ve şık görünümde olan kütük masalar özellikle doğallığını kaybetmesinden dolayı pek de tercih edilemez. Çalışma odaları için tercih edilen kütük masalar ise doğal dokusu sayesinde ortamın sıkıcı havasını uzaklaştırarak kişilere rahat bir çalışma alanı sağlamaktadır.

Kaliteli Verniklerin Kullanımı

Bahçelerde ve yaşam alanlarında tercih edilen kütük masalar farklı tarzlarıyla ilgi çekerken bakımları ve yaşam alanlarımızda kullanımları da önem taşımaktadır. Bahçelerimizde de olsa kütük masalar mutlaka verniklenmeli ve gerekli bakımları yapılmalıdır. Bakımları yapılan ve verniklenen kütük masalar hem kullanım konforu sağlarken hem de uzun ömürlü olarak dayanıklılığını güçlendirecektir. Kütük masalar şık ve doğal görünümleriyle bahçelerimizde verilen yemeklerde farklı bir dekorasyon parçası olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.