Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Bahçe Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

0 119

Büyük şehirlerde beton blokların arasında yaşamaktan hoşlanmayan ya da evinin önünde küçücük bir bahçesi olanlar için yepyeni ve orijinal bahçe dekorasyon fikirleri mevcuttur. Bahçesini sıra dışı malzemelerle süslemek, capcanlı, rengârenk bir bahçeye sahip olmak isteyenlere bahçe dekorasyonu konusunda ufuklarını genişletecek alternatifler mevcuttur.

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Bahçe, kişinin dinlenme ve hoş vakit geçirme alanı olduğundan kişiyi rahatlatacak, ruhunu dinlendirecek bir dekorasyon anlayışı gerekmektedir. Çok fazla ayrıntıya boğulmuş, eşyalarla doldurulmuş bahçeler aslında gerçek amacına çok da hizmet edememektedir.

Bu sebeple bahçe dekorasyonunda aydınlık ve ferah tasarımlar daha mantıklıdır. Bahçenin duvarlarından itibaren geniş bir alan çiçeklerle çevrelenmeli, orta alan boş bırakılmalıdır. Bahçede masa kullanılacaksa masa mutlaka alanın ortasına konumlanmalıdır ki, bahçenin her yerinden eşit olarak yararlanılabilsin. Ayrıca bahçe dekorasyonu yaparken büyük ebatlı çiçek ve bitkileri alanın kenarlarına, küçük olanları daha merkeze yerleştirmek güzel olacaktır.

Bahçe Dekorasyonu İçin Eşya Önerileri

Bahçe dekorasyonunda eşya seçilirken eşyaların plastik malzemeden olmamasına özen göstermek gerekir. Bahçelerde hazır, çelik ya da bambu malzemelerden üretilmiş olan masalar, sandalyeler, sehpalar, saksılar çok daha sağlıklı ve estetik bir görüntü yaratacaktır. Bahçe için seçilen eşyaların renk tercihleri konusunda kısıtlamadan uzak, açık görüşlü olmak en iyisidir. Her renk ve desende bahçe eşyaları bahçe dekorasyonuna canlılık, tazelik ve farklılık katacaktır. Bahçe dekorasyonu konusunda özgür davranmak en iyisidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.