Bilgi Dekor - Güncel Dekorasyon Haberleri

Aynalı Takı Dolapları

0 137

Son yıllarda hayatımıza giren aynalı takı dolapları bayanları birçok dağınıklıktan kurtarmaktadır. Takıları bir kutuda saklayıp her sabah aradığınız takıyı bulmak için dakikalarca uğraşmak yerine tüm takıların göz önünde olması büyük kolaylıktır. Ayrıca takılar bir panoya asılarak düzenlendiğinde sürekli toz olduğundan kullanımı yine zahmetli olur. Ancak takı dolapları sayesinde takılar hem her an göz önünde hem de tozdan kirden uzak kapaklı bir dolapta saklanabilmektedir. İşte bu sebeplerden dolayı takı dolaplarının kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Aynalı Takı Dolapları Neye Göre Seçilmelidir?

Aynalı takı dolapları değişik uzunlukta ve genişlikte tasarlanmaktadır. Kullanılacak odanın büyüklüğüne göre aynalı takı dolabı seçilmelidir. Küçük odalar için uzun ve ince takı dolapları seçilebilip odanın bir köşesine yerleştirilebilir. Farklı bir seçenek olarak ince ve kısa aynalı takı dolapları komidinin üzerine yerleştirilerek kullanılabilir. Bu sayede kısa aynalı takı dolaplarından da boy aynası olarak yararlanılabilir.

Aynalı takı dolapları çok portatif tasarlandıklarından fazla eşya bulunan odalarda duvara monte şeklinde de kullanılabilmektedir. Aynalı takı dolaplarındaki renk seçenekleri de odanın dekorasyonu açısından çok estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Zira her renk ve desende tasarlanmış aynalı takı dolapları bulabilmek mümkündür.

Aynalı Takı Dolaplarına Takılar Nasıl Yerleştirilmelidir?

Aynalı takı dolaplarına takıları yerleştirirken çok sık kullanılan takıları daha göz hizasına, seyrek kullanılanları da daha alt ya da yan bölümlere yerleştirmek kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca uzun kolyeleri aynalı takı dolabının yan alanlarına asmak daha pratik bir kullanım sağlayacaktır. Aynalı takı dolaplarının en alt bölümündeki küçük gözlere de makyaj malzemeleri yerleştirilebilmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.